Pravidla hry a soutěže

Zahájení hry

Hru zahájíte zadáním přezdívky. Přezdívka může být vaše, nebo skupiny ve které budete hrát.

Hru můžete hrát i opakovaně. Je však potřeba ji vždy ukončit. Do slosování a do výsledkové listiny se dostává pouze jeden váš nejlepší výsledek.

Lokality

Hra je tvořena poznávací trasou, kde chodíte v určeném pořadí od jednoho místa k následujícímu. V každém místě (bodu na trase) postupně řešíte úkoly, které jsou zpravidla tematické k danému místu, události či osobě.

Získávání bodů

Zahrajte si hru a dokončete ji s nejvyšším možným počtem bodů. Body získáte pomocí správných odpovědí na otázky. Zpravidla 5 bodů za každou správnou odpověď. Počet bodů je uveden u jednotlivých otázek.

Pozor: Pokud si nejste jisti správnou odpovědí, můžete využít nápovědu. Poté však získáte za správnou odpověď zpravidla o 2 body méně (tedy jen 3 body).

Za chybné odpovědi získáváte 0 bodů. 

Soutěž

Ukončíte-li hru do stanoveného termínu uzávěrky soutěže a s dostatečným bodovým ziskem, budete zařazeni do slosování o věcné ceny. Informace o uzávěrce i potřebném bodovém limitu jsou uvedeny v úvodním popisu trasy.  

Doufáme, že si procházku na trase užijete, příjemně si zahrajete a poznáte spoustu zajímavého. Jako bonus máte v soutěži šanci na získání věcných cen.