Soutěž v putování za kněžnou Ludmilou ukončena, hrát lze však dál

15. 11. 2021
Setkání, Ludmila, 9.11.2021

Možnost zúčastnit se soutěže v Putování Prahou 2 za kněžnou Ludmilou byla 31. října ukončena, výsledky byly vyhodnoceny a úspěšní účastníci byli pozváni na setkání, které se uskutečnilo 9. listopadu v kostele sv. Ludmily na náměstí Míru. Kdo dorazil, mohl si odnést publikace Svatoludmilská místa v Praze 2 a Kněžna sv. Ludmila. Vylosovaní šťastlivci obdrželi z rukou místostarosty Jaroslava Šolce dárkové tašky s dalšími věcnými cenami. Ale na programu byla i varhanní hudba a komentovaná prohlídka kostela, kterým nás provedl farář otec Jakub Berka. Všichni si tak odnášeli i příjemný kulturní zážitek.

Chcete také vědět, jak hra dopadla? Zde je pár bodů shrnutí (k 31. říjnu):

  • Účast: Hru zahájily zhruba 3 stovky uživatelů, ale ukončilo ji zhruba polovina z nich. 15 účastníků využilo možnost projít trasu s papírovou verzí. Často jste hráli ve dvojici nebo ve větším týmu, proto si putování v soutěžním režimu užilo zhruba 300 účastníků všech věkových kategorií od studentů až po seniory v důchodu.
  • Získané body: Požadovaný limit 70 získaných bodů (ze 100 možných) dosáhlo 77 účastníků. Pro zajímavost: 1 účastník získal plných 100 bodů, následují 2 účastníci získali 98 bodů a 7 pak 97 bodů. Zisk 90 a více bodů dosáhlo celkem 41 účastníků (v tom téměř všichni hráči s papírovou verzí).
  • Časté chyby: Pozor! Nejčastější chybovost byla zaznamenána u otázek 11B Bazilika sv. Petra a Pavla – který Přemyslovec přesunul sídlo do Prahy, a 19 B Lékárna – obliba jména Ludmila v současnosti.
  • Čas: Rychlost zvládnutí trasy nebyla hlavním kritériem. Mohli jste trasu procházet i na několikrát a hlavně nasbírat dostatečný počet bodů. Nicméně, našli se i 4 rekordmani, patrně z řad orientačních běžců, kteří trasu zvládli za méně než 3 hodiny.

A jaké byly ohlasy? Z odpovědí na závěrečný dotazník vyplynulo, že hra pro Vás, kteří jste ji dokončili, nebyla příliš složitá, a že se Vám líbila. Věřte, že nás to opravdu moc těší. Děkujeme!

UPOZORNĚNÍ!
 Lze putovat a hrát dále i po ukončení soutěže a odstranění herních tabulek. Otázky pro jednotlivá místa trasy "Putování za kněžnou Ludmilou - nesoutěžní" se dozvíte i bez zadání přístupových kódů. Můžete vybírat z nabídky odpovědí vždy tu správnou a sbírat body. Tajenku vám prozradíme: „Kněžna svatá Ludmila je patronkou České země, matek, babiček, učitelů, vychovatelů i vinařů“. Pokud se Vám hra líbila, budeme rádi, když ji doporučíte svým přátelům. I podzimní a zimní čas je vhodný na zajímavou vycházku zpestřenou trochou hraní a otestováním znalostí.

A než pro Vás připravíme další trasu, můžete se po Ludmilských místech i jinde v Praze vydat s venkovní hrou v mobilní aplikaci  od společnosti Loxper.