Milada Horáková

Pojďte si projít trasu, na níž navštívíme místa v Praze 2 spojená se životem dr. Milady Horákové, významné osobnosti 20. století. Převážně na Vinohradech. Zde se narodila (1901), byla pokřtěna, vyrůstala, chodila do škol a vdala se. Navštívíme ale i další místa, kde je vzdána úcta památce této právničky, političky, bojovnice za práva žen a za svobodu. Stala se symbolem odporu proti totalitě, přežila nacistické vězení, ale komunisté ji v roce 1950 zavraždili ve vykonstruovaném procesu spolu s dalšími nepohodlnými odpůrci režimu.

Informace o trase

 • 9 zastávek (Vinohrady, Nové Město, Vyšehrad)
 • Délka 6 km
 • Přibližná doba trvání: 2 hodiny
 • Na trase budete plnit úkoly dvojího typu:
  (A) odpovědi na otázky k navštívenému místu
  (B) úkoly k tématu Milada Horáková

Hodnocení

 • Za správné odpovědi můžete získat až 90 bodů
 • Počet získaných bodů můžete sledovat průběžně. Je uveden i v závěrečném hodnocení po ukončení vaší hry.
 • Účastníci, kteří do 31. května 2022 získají 70 bodů a více, budou zařazeni do slosování o věcné ceny. Trasu však bude možno procházet i poté. 

Doporučujeme

Využijte informace z Encyklopedie Prahy 2. Přečtěte si heslo Milada Horáková, podívejte se na video a projděte si publikaci Milada Horáková a Královské Vinohrady.

Prohlédněte si i informace na něž vedou odkazy v popisu jednotlivých zastávek na trase.

S chytrým telefonem nebo s papírem v ruce?

I papír lze užít jen jako pomůcku pro on-line účast ve hře.
V příloze sice najdete ke stažení dokument se zastávkami a otázkami, který si můžete vytisknout na cestu. Avšak s chytrým telefonem nebo s tabletem máte na cestě hned přístup k více informacím. Pokud půjdete přeci jen s papírem v ruce, doporučujeme: registrujte se třeba až po návratu a vyplňte své odpovědi doma u počítače. Proč? Dozvíte se více o zastávkách a zajímavostech v okolí, budete moci využít nápovědu, hned se dozvíte, zda vaše odpovědi jsou správné, kolik jste získali bodů a jak si stojíte v porovnání s ostatními účastníky. Pokud papírový formulář odevzdáte v infocentru Úřadu MČ Praha 2, máte šanci dozvědět se vaše výsledky až po ukončení soutěže.   

Máte raději mobilní aplikaci? Trasu naleznete i v nabídce společnosti Loxper mezi procházkami, které můžete projít bezplatně. 

Trasu připravila městská část Praha 2 ve spolupráci s Klubem dr. Milady Horákové a společností Loxper v návaznosti na odhalení pamětní desky na rodném domě Milady Horákové a vydání publikace Milada Horáková a Královské Vinohrady.