Na rok 2023 připravujeme další trasy Putování – J. Foglar, Podskalí, parky

4. 12. 2022
Připravujeme na rok 2023

Baví vás naše Putování Prahou 2? Už jste prošli všechny loňské a letošní trasy? Jste zvědaví, zda připravujeme nějaké další? Ptali jste se nás i na nedávném setkání v Armádním muzeu Žižkov k trasám Sokol, Anthropoid a k Velké soutěži Roku Dvojky. Potěšíme vás. Samozřejmě, další trasy připravujeme a prozradíme jaké to budou.

Nejprve však musíme připomenout, že všech sedm dosud zveřejněných tras (Kněžna sv. Ludmila, Betlémy, Josef Lada, Milada Horáková, Dvojka ladí jazz, Sokol i Anthropoid), je vám stále k dispozici. Sice na nich již neprobíhá soutěž o věcné ceny, ale procházet se, poznávat, hrát a sbírat body můžete i jen pro radost ze hry nebo usilovat o co nejvyšší počet celkově získaných bodů. V době Vánoc a během ledna doporučujeme vydat se na trasu Betlémy v kostelích Prahy 2. Je stejná jako před rokem, avšak Betlémy jsou v kostelích vystaveny jen na několik týdnů v roce. Pozor, není to možně kdykoliv. Doba, kdy je možné si betlémy prohlédnout, je uvedena na webových stránkách jednotlivých kostelů.

A ty chystané novinky?

Jaroslav Foglar: Vyslyšeli jsme vaše přání, zařadit podobně atraktivní téma, jako byl Josef Lada. Rozhodli jsme se připravit trasu pro místech spojených s oblíbeným autorem knih pro mládež. Jaroslav Foglar se v Praze 2 narodil, žil dlouhá léta v Korunní ulici a rád tvořil venku v parcích, kde jej připomínají Foglarovy lavičky.

Podskalí : Staré Podskalí je tématem, o kterém jsem uvažovali již dříve. Však jsme se mu již věnovali v Encyklopedii a navázali spolupráci s Muzeem města Prahy, které má úžasnou expozici v Podskalské celnici. Na trase se vydáme do ulic a připomeneme řadu zajímavých zaniklých míst a někdejší život v této specifické části města u Vltavy, stejně jako zajímavosti, které lze stále obdivovat i po asanaci zhruba před sto lety.

Parky Prahy 2: Půjde hned o tři kratší trasy - na Folimance, v Havlíčkových sadech a v Riegrových sadech. Opět jsme vyslyšeli váš podnět, totiž připravit na léto trasy vedoucí zelení namísto ulicemi. Navíc, každý z parků má zajímavou historii a ledacos k poznávání a objevování. Souběžně připravujeme vydání skládaček o historii a současnosti Havlíčkových sadů a Riegrových sadů, které budou podobné již vydané skládačce o parku Folimanka.

Nové trasy J. Foglar a Podskalí bychom rádi stihli připravit a zveřejnit ještě v prvním čtvrtletí roku 2023. Trasy v parcích pak ve druhém čtvrtletí, až budou plné slunce a svěží zeleně a budou lákat k procházce třeba i s trochou poznávání a zábavy. Těšíte se? To jsme rádi. Držte nám palce! My se zase těšíme na vás! Váš zájem a pozitivní ohlasy jsou pro nás hnacím motorem a velkou radostí, že děláme správné věci.