Folimanka

!!! PRACOVNÍ VERZE - TESTOVÁNÍ !!!

Park Folimanka je jeden ze tří největších parků Prahy 2. Leží v údolí potoka Botič, zhruba mezi Karlovem a zbytky Novoměstských hradeb na straně jedné, a bájným Vyšehradem a Pankráckou plání na straně druhé. Na své si zde přijde skutečně každý – od malého sportovce, rodičů s dětmi, pejskaře, až po zájemce o historii. V různých koutech parku totiž najdeme stopy zajímavé minulosti. Již samotný název Folimanka se váže ke jménu vlastníka zdejších vinic ze 14. století – měšťana Jakuba Folmana. Pojďte s námi blíže poznat park, užít si příjemné prostředí a zahrát si s pomocí příběhu. Pomůžeme Folmanům v pátrání po pokladu? ? Budeme potřebovat klíče k truhle s pokladem. Je to sice příběh smyšlený, ale pátrání a poznávání jistě stojí za to. Kdo ví, třeba tam ten poklad opravdu je. Začátek trasy je u Osvěžovny v centrální části parku, která stojí zhruba v místech někdejší usedlosti.  Následující zastávku se dozvíte vždy až po splnění úkolu.

Informace o trase 

 • 10 zastávek
 • Délka 1,6 km
 • Přibližná doba trvání: 40 -60 min.
 • Na trase budete plnit úkoly dvojího typu:
  (A) odpovědi na otázky k navštívenému místu
  (B) úkoly související s příběhem k tomuto parku

Hodnocení

 • Za správné odpovědi můžete získat až 100 bodů (10 na každé zastávce)
 • Počet získaných bodů můžete sledovat průběžně. Je uveden i v závěrečném hodnocení po ukončení vaší hry.
 • Účastníci, kteří do 31. 10. 2023 získají 80 bodů a více, budou zařazeni do slosování o věcné ceny. Trasu však bude možno procházet a hrát i poté. 

Doporučujeme

 • Využijte informace z Encyklopedie Prahy 2. Přečtěte si hesla zobrazovaná k tématu Folimanka. 
 • Prohlédněte si i informace, na něž vedou odkazy v popisu jednotlivých zastávek na trase (Mohlo by vás zajímat).

Trasu připravila Městská část Praha 2 ve spolupráci s Loxper.


S chytrým telefonem nebo s papírem v ruce?

I papír lze užít jen jako pomůcku pro on-line účast ve hře. V příloze sice najdete ke stažení dokument se zastávkami a otázkami, který si můžete vytisknout na cestu. Avšak s chytrým telefonem nebo s tabletem máte na cestě hned přístup k více informacím. Pokud půjdete přeci jen s papírem v ruce, doporučujeme: registrujte se třeba až po návratu a vyplňte své odpovědi doma u počítače. Proč? Dozvíte se více o zastávkách a zajímavostech v okolí, budete moci využít nápovědu, hned se dozvíte, zda vaše odpovědi jsou správné, kolik jste získali bodů a jak si stojíte v porovnání s ostatními účastníky. Pokud papírový formulář odevzdáte v infocentru Úřadu MČ Praha 2, máte šanci dozvědět se vaše výsledky až po ukončení soutěže.   

Máte raději mobilní aplikaci? Trasu naleznete i v nabídce společnosti Loxper mezi procházkami, které můžete projít bezplatně. 

Zahrajte si i v Encyklopedii Prahy 2
Zahrajte si i v Encyklopedii Prahy 2