Jak dopadlo Putování v roce 2023? Úspěšní účastníci se setkají v Gröbeho vile

20. 1. 2024
Gröbeho vila

V roce 2023 jsme venkovní hru Putování Prahou 2 obohatili o pět nových tras. Vydali jsme se po stopách Jaroslava Foglara, poznali historii Podskalí i zajímavosti o třech známých parcích – Folimanka, Riegrovy sady a Havlíčkovy sady. Váš zájem o nové trasy nás potěšil. Abychom umožnili co největšímu počtu hráčů sbírat body a soutěžit o věcné ceny, prodloužili jsme uzávěrku soutěže na nových trasách až do konce roku 2023. Nyní máme již soutěž uzavřenou, provedli jsme hodnocení a připravujeme setkání úspěšných účastníků, tedy těch, kteří alespoň na jedné z tras získali 80 a více bodů. Setkáme se 31. ledna v 18 hod. v Gröbeho vile v Havlíčkových sadech. Tedy v místě jedné z tras.

Na setkání proběhne losování a šťastní výherci si odnesou slíbené věcné ceny. Zájemci budou mít předtím možnost využít nabídku komentované prohlídky této krásné novorenesanční vily (od 17h nebo od 17:30, nutná registrace). Program oživí i klasická hudba, která připomene, že zde probíhá již 12 let cyklus komorních koncertů a že letos máme Rok české hudby. Samozřejmě se také dozvíte hodnocení ročníku 2023 i to, co nového připravujeme na rok 2024.

Pokud vás zajímá hodnocení ročníku 2023 již nyní, nabízíme shrnutí toho nejpodstatnějšího níže v příloze. Jen připomínáme, že loňské i všechny starší trasy lze hrát a procházet kdykoliv i nadále. Jen se již na jednotlivých trasách nebude soutěžit o ceny. To až zase na nových trasách. Můžete však získávat body do celkového hodnocení. Sledujeme žebříček nejúspěšnějších účastníků, které budeme odměňovat i nadále. Informaci o současném stavu najdete také v závěru přílohy.

Děkujeme za Váš zájem a zachovejte nám přízeň i nadále. Těšíme se na Vás!

Příloha - výsledky a hodnocení

Jaroslav Foglar

 • Účast: Celkem 142 her, z toho 55 vloženo z odevzdaných papírových formulářů.  Registrováno 83 online hráčů. Reálná účast přes 200 osob (řada šla ve dvojicích a skupinách). Více než třetina hráčů ve věku do 30 let.
 • Získané body: Výsledku nad limit (80 b.) dosáhlo 59 hráčů, z toho 24 hráčů dosáhlo plných 100% bodů.
 • Odpovědi a problémy: Správných odpovědí 81%. Nejčastější problémy/chyby:  1A) Balustráda na rodném domě v Benátské ul. 8A) Letopočet na fasádě školy v Sázavské.
 • Poznámky a komentáře (výběr): * Skvělé jako vždy, * Dozvěděla jsem se spoustu zajímavostí. O Foglara se zajímám celý život a Vinohrady jsou má oblíbená čtvrť. * Jako návštěvníci Prahy jsme se dostali do míst, která by nám jinak zůstala „utajena“. Obdivovali jsme fasády, vyzkoušeli hřiště a motivovali do přečtení knih J. Foglara. * Některé šifry byly pekelně těžké, ale užili jsme si to. *Omylem jsme klikli na nápovědu a ztratili body.

Podskalí

 • Účast: Celkem 119 her, z toho 43 vloženo z odevzdaných papírových formulářů. Registrováno 75 online hráčů. Reálná účast přes 200 osob (řada šla ve dvojicích a skupinách).
 • Získané body: Výsledku nad limit (80 b.) dosáhlo 51 hráčů, z toho 18 hráčů dosáhlo plný počet bodů.
 • Odpovědi a problémy: Správných odpovědí 76%. Nejčastější problémy/chyby: 5A) Počet postav na sgrafitech v Ladově ulici. 10B) Jaké pražské „nej“ má Vltava pod Vyšehradem.
 • Poznámky a komentáře (výběr): * Líbilo se, poznali jsme Podskalí * Užila jsem si to. * Chybělo varování, že nelze hrát za tmy (smajlík). * Některé otázky těžké. Bylo nutno vícekrát přečíst zadání. * Mrzelo mne neuznání odpovědi trochu jinak formulované.

Folimanka

 • Účast: Celkem 72 her, z toho 21 vloženo z odevzdaných papírových formulářů. Registrováno 43 online hráčů. Reálná účast zhruba 120 osob (řada šla ve dvojicích a skupinách).
 • Získané body: Výsledku nad limit (80 b.) dosáhlo 36 hráčů, z toho 19 hráčů dosáhlo plný počet bodů.
 • Odpovědi a problémy: Správných odpovědí 78%. Nejčastější problémy/chyby: 1B) Šifra s určením další zastávky. 7A) Počet pilířů Nuselského mostu na Vinohradech (pravý břeh Botiče).
 • Poznámky a komentáře (výběr): * Úžasné místo. Užili jsme si i hřiště. * Bylo to fajn. ´Dokončil jsem i za deště. * Je dobře, že jze vytisknout i papírovou formu. Dělali jsme zároveň geocaching. *Problém s odpovědí 1B (na obrázku 2 slova).

Riegrovy sady

 • Účast: Celkem 76 her, z toho 19 vloženo z odevzdaných papírových formulářů. Registrováno 55 online hráčů. Reálná účast zhruba 120 osob (řada šla ve dvojicích a skupinách).
 • Získané body: Výsledku nad limit (80 b.) dosáhlo 36 hráčů, z toho 12 hráčů dosáhlo plný počet bodů.
 • Odpovědi a problémy: Správných odpovědí 78%. Nejčastější problémy/chyby: 7A) Počet bobrů na lavičce J.Foglara a blízkém okolí. 3A) Počet balkonů na nárožním domě Polská x U Kanálky.
 • Poznámky a komentáře (výběr): * Díky. *Skvělé. *Díky za nové informace ke známým místům. *Moc mě bavily hádanky. * Ukliknutí nápovědy. *Problém s otázkou na počet balkonů.

Havlíčkovy sady

 • Účast: Celkem 106 her, z toho 33 vloženo z odevzdaných papírových formulářů. Registrováno 66 online hráčů. Reálná účast zhruba 150 osob (řada šla ve dvojicích a skupinách).
 • Získané body: Výsledku nad limit (80 b.) dosáhlo 35hráčů, z toho 9 hráčů dosáhlo plný počet bodů.
 • Odpovědi a problémy: Správných odpovědí 65%. Nejčastější problémy/chyby: 10B) Kolik zvířat jsme cestou potkali. 4B) Název řádu živočichů proslulých dlouhověkostí (v množném čísle).
 • Poznámky a komentáře (výběr): * Díky za vycházku. Chodila jsem sem s dědečkem před 60 lety. O park je dobře pečováno. * S kočárkem výzva (schody), ale užila jsem si to. * Opět nové informace o známém místě. Děkujeme. *Chybí cedulka Klotildiny vyhlídky. *Neuznání odpovědi trochu jinak formulované (jednotné číslo).

Největší fandové

Celkem 14 účastníků prošlo všech pět nových tras, řada dalších alespoň tři z nich. Někteří jste věrnými uživateli našeho Putování již od roku 2021, kdy jsme s venkovní hrou začali. Téměř 20 účastníků má na svém kontě 10 a více tras. Z nich 14 nasbíralo již více než 800 bodů a 10 dokonce přes tisícovku. Blahopřejeme a děkujeme. Hráči z nejúspěšnější desítky mají nejen náš obdiv, ale mohou počítat i se zvláštním oceněním i bez ohledu na výsledky losování. První tři jsou: Scooby G. (1315 bodů), Zdenka B. (1220 bodů), Jana K. (1153 bodů).

Hrát lze i v Encyklopedii

Závěrem ještě dovolte upozornění. Pokud vás hry na téma Prahy 2 baví, lze hrát a vyzkoušet své vědomosti za dlouhých večerů i bez procházky. V Encyklopedii Prahy 2 najdete nejen spoustu zajímavých informací i s historickými obrázky a mapami, ale také stále se rozšiřující nabídku her a kvízů. Za vyluštění rovněž získáte body a ti nejúspěšnější se mohou rovněž těšit na věcné ceny. Také zde se již rýsuje žebříček: 7 uživatelů získalo více než 200 bodů. První tři jsou: Jvana S. (96 her, 1557 bodů), Ivana V. (82 her, 1189 bodů), Zdenka B. (39 her, 492 bodů).

Zahrajte si i v Encyklopedii Prahy 2
Zahrajte si i v Encyklopedii Prahy 2